Citruss Pomelo – ПОМЕЛО

1,800 ден5,500 ден

Овој џиновски цитрус е навистина вкусен, диететски и бескрајно корисен плод.

Високиот процент на витамин Ц во составот, го прави број еден сојузник во борбата со вирусите и бактериите. Помелото е богато и со биофлавоноиди кои се борат против клетките на ракот во градите, цревата и панкреасот. Содржи калиум или верен чувар на срцето и пектин кој ги чисти наслагите од артериите – клучно за луѓето кои боледуваат од хипертензија. Екстрактот од кората на помелото има моќ да го излекува пореметениот метаболизам. Жените го обожаваат ова овошје, бидејќи го поттикнува колагенот за здрави заби и блескава кожа.

 

Имаме две голеимини на садник

12л- 160 см – 1500 ден

35л – 200 см- 5500 ден

Oдберете доле во полето …

Дополнителни информации

Големина

160см 12 л, 200 cm 35л

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Citruss Pomelo – ПОМЕЛО”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие исто така би сакале…