Mandarina – Clementina 12l -140/160cm

2,000 ден

Мандарина Citrus Reticulata е зимзелено стебло од семејството Рута (Rutaceae).

Тоа е растение кое цвета во пролет. Цветовите му се бели, ароматични и имаат дијаметар од 1-3 сантиметри. Плодот е топчест, нејзината обвивка е многу тенка и миризлива и лесно може да се одвои.

Препорачуваме: Рана пролет се изнесува надвор, а за време на зимскиот период се внесува внатре во осветлена просторија. Лесна е за одржување и успева во саксија, идеална е за декорација во вашиот дом!

Моментална висина: 140/160 cm. 

Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Mandarina – Clementina 12l -140/160cm”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *