Berberis Golden Rocket

399 ден

  • Листопадна, декоративна повеќегодишна грмушка
  • Боја: златно-жолта до жолто-зелена
  • Достигнува висина од 130cm/ ширина: 30-40cm
  • Спор раст: 5-10 години
  • Сака речиси било каков вид на почва, неутрална или алкална
  • Најдобро е да се засади на полно сонце или делумна сенка на добро исцедена влажна почва
  • Издржливост: -29 степени
  • Се садат напролет или наесен, на добро осветлено место
  • За жива ограда се сади на 50-60cm растојание
  • Наводнување: во изобилие на суво и топло време, умерено наесен, со топла, стабилна вода
Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Berberis Golden Rocket”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *