Акција!

Жива Елка Коника, Živa Elka Konika – Picea Glauca Conica

800 ден

 • Густа елка – 5л саксија
 • ЕЛКАТА ЈА ДОБИВАТЕ СО ВРЕЌИЧКА КАКО НА СЛИКА ( СЛИКИЧКА НА ВРЕКИЧКАТА МОЖЕ ДА БИДЕ СНЕШКО, ДЕДО МРАЗ ИЛИ ЕЛКА )
 • Популарни како новогодишни/божиќни елки
 • Совршено е за краткорочна, трпезариска елка, изгледа шармантно, особено кога е украсено со украси, светилки и лампиони
 • Се користат како сезонски украси околу куќата, како мини новогодишни елки во куќата
 • Изгледаат одлично во садници на тераси
 • Зимзелено дрво во форма на конус
 • Растението е компактно и од светло зелена боја
 • Иглите се кратки и меки на допир
 • Обидете се да го чувате во ладна и светла просторија и да го иселите што е можно побрзо по Божиќ/Нова Година, каде што ќе уживате во остатокот од годината
 • Зимзелено дрво, со бавен раст, широк конусен, е одличен пример за мала и сончева градина
Количина:

Дополнителни информации

Висина

70cm, 150cm

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Жива Елка Коника, Živa Elka Konika – Picea Glauca Conica”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие исто така би сакале…