Акција!

Acer Palmatum Katsura 2L

550 ден

Acer Palmatum Katsura – Поради прекрасната боја на лисјата, овој вид на јавор стана толку популарен има виолетова црвена боја на лисјата во текот на вегетативната сезона,  ја менуваат бојата од зелена до жолта и црвена.

  • Може да се сади во било кое годишно време
  • Моментална висина: 80/90cm
  • Полевање:Доколку го садите во пролет или лето полевањето треба да биде редовно да не се дозволи да се исуши почвата.
  • Достигнува висина: 2m

На пролет листовите се со светло портокалова боја,но брзо се менуваат во портокалово-жолта со розеви рабови.

Пред завршување на пролетта бојата ја менува во богато темно зелена,на есен ја добива повторно истата светло портокалова нијанса пред листопад.

Нема залиха

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Acer Palmatum Katsura 2L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *