Акција!

Juniperus Sabina

390 ден

  • Зимзелено разгрането ниско и густо стебло.
  • При растење се разгранува по тло, а гранките се насочени нагоре, формата е прилично густа и неправилна.
  • Достигнува висина: 100-150cm
  • Добро развиен и разгранет состав на коренот
  • Спор раст
  • Да се засади на места на кои е достапна сончева светлина
  • Отпорна на суша
  • Не ја менува бојата ,останува иста и во текот на зимските денови.
  • Умерено залевање со вода.Да не се исуши почвата но и да не е изложено на постојана влага.
  • Жовотен век: До 30 години
Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Juniperus Sabina”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *