Акција!

Thuja Brabant 100/120cm

950 ден 450 ден

Thuja occidentalis Brabant – Атрактивен зимзелен садник со светло жолтеникаво зеленило кое се менува во бронзена нијанса на есен.

  • Брз раст
  • Засадување: Од пролет до есен
  • Оптимална длабочина на садење: 60-80cm
  • Расте од: Една од најбрзо растечките видови од 30-50cm годишно во висина, 15cm годишно во ширина
  • Достигнување максимална висина 20м
  • Иглите од Туја не остануваат зелени во текот на целата година. Во зима, таа се стекнува со кафеава нијанса, но не се распаѓа, одржувајќи ја непроирноста на живата ограда.
  • Во пролетта може да страда од сеење и изгореници од сонце
  • Издржува температури до 30-35 ° C
  • Важно! – Потребно е засадување во лесна и влажна почва, доколку се засади во глинеста и сува почва веројатно е да се исуши и да добие жолта боја.
Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Be the first to review “Thuja Brabant 100/120cm”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *