Акција!

Juniperus Moonglow 140cm 12L

750 ден

Не е овозможена испорака за овој вид. Морално е лично преземање

Juniperus Moonglow – Исклучително сјајно сребрено-зеленило со широка конусна форма

  • Брз раст
  • Густо разгранета,зимзелена структура
  • Ја одразува бојата под силна светлина од месечината.
  • Погодна за жива ограда,декорација
  • Бара изложување на сонце и полусенка.
  • Моментална висина: 140cm /12L
  • Достигнува висина до 5m
  • Можност за оформување
  • При пресадување се препорачува да се користи ѓубриво богато со минерали
  • Умерено залевање со вода.Да не се исуши почвата но и да не е изложено на постојана влага.
Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Juniperus Moonglow 140cm 12L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *