Acer Palmatum Atropurpureum 80 cm, 5L

(2 рецензии)

850 ден

Acer Palmatum Atropurpureum – Јапонски црвен јавор добро познато декоративно растение со прекрасен изглед кое ќе ја разубави вашата градина.

Елегантно лобусно виолетово-зелено декоративно растение кое се одгледува во текот на цело пролет и лето.

 • Моментална висина: 80 cm 5l саксија
 • Полевање: Доколку е во саксија задолжително е полевањето (да не се дозволи земјата да се исуши) или да има премногу влага. Се полева на ист начин и во зимо кога е ниска  температурата.
 • Пресадување: Не е потребна премногу богата почва,може да се употреби било кој вид на ѓубриво.
 • Кроење не е потребно доколку се одлгедува во градина.
 • Совет: Да се избегнува садење на топли и суви места за се спречи појава на кафени дамки на листовите,гужвање и опаѓање.
 • Животен век: 30години.
 • Достигнува висина до 5-6m.
 • Природно ја менува бојата во текот на годишните времиња

Нема залиха

2 рецензии за Acer Palmatum Atropurpureum 80 cm, 5L

 1. Oliver

  👌🏻

 2. Александар Петковски

  За Охрид дали може да се посади и кога Ве молам за информации подетални во однос на засадувањето на ова дрво

Додај преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *