Акција!

Juniperus Moonglow 25cm (6 за 750ден)

750 ден

 • Juniperus Moonglow – еден од најквалитетните видови зимзелени садници кој успешно се одгледува како на отворено, така и во затворени простории
 • Одлична за самостојно садење или жива ограда
 • Ексклузивен производ со преубава боја
 • Саксиско производство (растението може да се сее низ цела година и поотпорна е на сите надворешни околности од растение кое е растено во земја)
 • Македонско производство
 • Не бара посебна грижа, претпочита добро исцедена почва
 • Можат да бидат поставени на директна сончева светлина или полу-сенка
 • Аклиматизирани за македонските климатски услови
 • Припаѓа во категоријата повеќегодишни растенија, живее во просек од 40 год.
 • Кога ќе достигне висина од 80 см, може да се обликува во различни форми (топки, спирала итн.)
 • Може да порасне до 4-5m.
 • Димензии: 20-30cm
 • Во оваа понуда добивате 6 парчиња
Количина:

Description

Начин на одржување: 

 • Лето: Заливање 1 во 2 дена
 • Зимо: Природно се залива, важно е земјата да биде влажна

Формирање на жива ограда:

 • За зимзелена и густа жива ограда, препорачуваме да се сади на растојание од 50cm.

Саксиско производство:

 • Коренот е подобро развиен за пресадување во поголема саксија или во земја, во сите сезони
 • Растението може да се сее низ целата година (сите годишни времиња).

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Be the first to review “Juniperus Moonglow 25cm (6 за 750ден)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *