Акција!

Juniperus GoldSchatz 2L

400 ден

 • Најквалитетен вид на Juniperus
 • Екслузивен производ со преубава боја
 • 2,5 годишна садница
 • Саксијско производство (растението може да се сее низ цела година и поотпорна е на сите надворешни околности од растение кое е растено во земја)
 • Аклиматизирано за Македонските климатски услови
 • Македонско производство
 • Живее во просек од 40 год.
 • Волумен на саксијата: 2L
 • Височина на растението: 15cm
 • Во оваа понуда добивате 1 растение во пластична 2 литарска саксија
Количина:

Опис

Начин на одржување: 

 • Лето: Заливање 1 во 2 дена
 • Зимо: Природно се залива, битно е земјата да биде влажна

Саксијско производство:

 • Коренот е подобро развиен за пресадување во поголема саксија или во земја, во сите сезони
 • Растението може дасе сее низ целата година (сите годишни времиња)

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Juniperus GoldSchatz 2L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *