Акција!

Juniperus Mint Julep

(1 рецензија)

400 ден

 • Зимзелен декоративен садник
 • Најквалитетен вид на Juniperus
 • Волумен на саксија: 2L
 • Саксиско производство (растението може да се сее низ цела година и поотпорна е на сите надворешни околности од растение кое е растено во земја)
 • Аклиматизирано за македонските климатски услови
 • Расте 15cm годишно/Во просек на 10 години раст достигнува висина 1,2-1,5m  и дијаметар до 2m
 • Бара посадување на позиции изложени на целосно сонце
 • Толерантен на широк спектар на почви и глинести подлоги
 • Отпорен на суша
 • Лесно се одгледува. Не е потребна преголема влага на почвата
 • Се препорачува за садење во  големи градини и паркови
Количина:

1 рецензија за Juniperus Mint Julep

 1. Војмир (потврден сопственик)

  Суперрр 👌👍

Додај преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *