Weeping willow- Тажна врба (Salix babylonica)

(2 рецензии)

2,500 ден

Тажна врба – ,може да порасне во висина и до 25м, развива широка и густа крошна. Гранките паѓаа према доле дурии до земја. Многу декоративно дрво и сака доста вода! Често можеме да ја видиме како расте поред реки или езера.

Нашите садници се 2м високи и се саксиско производство!- Може да се сади преку цела година!

Количина:

2 рецензии за Weeping willow- Тажна врба (Salix babylonica)

  1. Влатко

    Имам септичка јама,дали би растела поред неа

  2. Влатко

    И дали мжима јаки корени за данпоткопа бетон?

Додај преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие исто така би сакале…