Акција!

Thuja Danica 25-30cm

800 ден

 • Најквалитетен вид на кониферс/туја
 • Одлична за самостојно садење или жива ограда
 • Може да се сади на балкон
 • Меки листови, не бодат како останатите зимзелени растeнија
 • Зимзелени растенија
 • 3,5 годишна садница
 • Саксиско производство (растението може да се сее низ цела година и поотпорна е на сите надворешни околности од растение кое е растено во земја)
 • Аклиматизирано за македонските климатски услови
 • Македонско производство
 • Живее во просек од 40 год.
 • Волумен на саксијата: 5L
 • Височина на растението: 25-30cm
 • Може да порасне до 1,5 метри во висина
 • Во саксијата може да се чува до 3год. потоа да се пресади во поголема саксија
 • Во оваа понуда добивате 1 растениe во 5 литарска пластична саксија

Нема залиха

Опис

Начин на оддржување: 

 • Лето: Заливање 1 во 2 дена
 • Зимо: Природно се залива, важно е земјата да биде влажна

Формирање на жива ограда:

 • За зимзелена и густа жива ограда, препорачуваме да се сади на растојание од 50cm.

Саксиско производство:

 • Коренот е подобро развиен за пресадување во поголема саксија или во земја, во сите сезони
 • Растението може дасе сее низ целата година (сите годишни времиња)

*Предупредување: Зелената боја природно се менува во текот на зимските месеци. Игличките се меки, имаат цитрусно жолто-зелена боја преку целата година, а преку зима добиваат бронзено-бакарни нијанси, што НЕ значи дека дрвцата се исушени.

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Thuja Danica 25-30cm”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *