Акција!

Juniperus Old Gold 2L

390 ден

Juniperus Old Gold – Брзорастечки покривач, кој се одликува со изразито златно-жолти иглици.

  • Расте до 2 m во дијаметар
  • Достигнува висина до  0,5 m.
  • Сака сончеви експозиции. Се препорачува засадување на места на кои  е достапна сончевата енергија постојано.
  • Не ја менува бојата ,останува иста и во текот на зимските денови.
  • Прави исклучително густ покривач и се користи за покривање на површини, а неговата боја на старо злато го прави многу атрактивен вид за одгледување во камени градини и алпинетуми.
  • Умерено залевање со вода.Да не се исуши почвата но и да не е изложено на постојана влага.
  • Жовотен век: До 30години
Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Juniperus Old Gold 2L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *