Акција!

Orange Tarocco – Црвен Тарот Портокал

900 ден

Црвен портокал – идеален за коктели и сокови!

Портокаловата сорта ‘Tarocco’ (Citrus sinensis) е позната по својот извонреден вкус и со  полукрвна портокалова боја со црвено месо и портокалова кора!

Тарот портокалите се посебна разновидност на агруми кои се одгледуваат во некои области на Сицилија: со нивниот сладок и кисел вкус, тие се совршени за природно консумирање или за подготовка на одлични сокови и коктели. Освен што се многу вкусни, тароко портокалите се богати и со витамини, антиоксиданси и минерали.

. Како што е познато, портокалите се одличен извор на витамин Ц и А. Витаминот Ц има повеќе својства способни да обезбедат различни придобивки за тело, му овозможува на нашето тело подобра апсорпција на железо и има антианемични својства.

Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Orange Tarocco – Црвен Тарот Портокал”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие исто така би сакале…