Berberis Admiration 30cm 2L

399 ден

  • Листопадна грмушка
  • Достигнува висина од 50cm
  • Декоративна е поради нејзините мали црвени листови со жолти рабови
  • Се сади на растојание од 50cm
  • Годишен раст: не повеќе од 3-4cm/ 8cm во ширина
  • Од неа можете да направите рабници или ниска жива ограда
  • Идеална во комбинација со други украсни грмушки, четинари, лазачи и повеќегодишни растенија
  • Многу отпорна на временски услови, не бара оддржување и дополнителни услови и грижа. Не замрзнува.
  • Декоративна преку целата година
  • Расте во секоја добро исцедена почва во полно сонце или делумна сенка
Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Berberis Admiration 30cm 2L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *