Berberis Concorde

399 ден

  • Џуџеста, листопадна грмушка
  • Длабоко виолетово зеленило, кое станува уште поинтензивно со црвеникава боја наесен
  • Достигнува висина од 40-60cm
  • Спор раст
  • Толерантна е на загаден воздух и умерена суша
  • Наводнувањето е на неделна база, или во изобилие за време на сушен, топол период
  • Сака сонце или делумна сенка, просперира на добро исцедена почва
  • Лесна за оддржување
Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Berberis Concorde”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *