Juniperus Moonglow 3l

450 ден

 • Juniperus Moonglow – еден од најквалитетните видови зимзелени садници кој успешно се одгледува како на отворено, така и во затворени простории
 • Одлична за самостојно садење или жива ограда
 • Ексклузивен производ со преубава боја
 • Саксиско производство (растението може да се сее низ цела година и поотпорна е на сите надворешни околности од растение кое е растено во земја)
 • Македонско производство
 • Не бара посебна грижа, претпочита добро исцедена почва
 • Можат да бидат поставени на директна сончева светлина или полу-сенка
 • Аклиматизирани за македонските климатски услови
 • Припаѓа во категоријата повеќегодишни растенија, живее во просек од 40 год.
 • Кога ќе достигне висина од 80 см, може да се обликува во различни форми (топки, спирала итн.)
 • Може да порасне до 4-5m.
 • Димензии: 20-30cm
Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Juniperus Moonglow 3l”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *