Azalea Japonica (Азалеа Јапоника)

700 ден

Декоративна спора  и густа растечка грмушка со обилни цветови. Листовите им се мали, темно зелени не опаѓачки. Зимзелен грм добро поднесува ниски температури. За правилен раст обожава кисело тло измеѓу 4,5 и  5,5 pH, влажно и дренирано тло.
Цвета – Мај, јуни

Дополнителни информации

Боја

Црвена, Бела, Розе

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Azalea Japonica (Азалеа Јапоника)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *