Акција!

Thuja Smaragd Gold 60-70cm, 5L

600 ден

 • Бавен раст
 • Има конусна форма и златно-жолта боја.
 • Погодна е за жива ограда или оформување
 • Во зима добива темно-бронзени нијанси.
 • Сака сончеви експозиции. Се препорачува засадување на места на кои  е достапна сончевата енергија постојано.
 •  Погодна за садење на отворено
 • Да се заштити во зимо за да се спречи целосно  замрзнување на садникот.
 • Залевање:Почесто и умерено залевање со вода како и останатите видови садници (колку што е потребно за да не се исуши почвата ,но и да нема премногу влага).
 • Пресадување: Да се употреби ѓубриво со повеќе минерали.
 • Моментална висина: 60/70cm
 • Достигнува висина до 4-6m

Нема залиха

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Thuja Smaragd Gold 60-70cm, 5L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *