Акција!

Picea Pungens Globosa 40-50cm

400 ден

Picea Pungens Globosa – Најквалитетен вид декоративен садник!

 • Спор раст
 • Збиен,разгранет конусен врв,со густи и неправилни гранки
 • Достигнува висина до 90-150cm, ширина до 120-180cm
 • Толерантна е на загаден воздух, суша, дождови.
 • Може да се посади во било кој период од Март-Ноември (Во случај да не е замрзната почвата)
 • Боја: Сребрено сино-зелена
 • Погодна за саксиско одгледување и украсување на мали градини
 • Најниска толеранција на температура: Помалку од – 20°C
 • Многу убаво изгледа во мали камени градини, камењари и алпинетуми. Може да се одгледува во саксии и жардињери.
 • Подеднакво добро се развива на позиции на сонце и полусенка.
 • Успева на повеќето почви, дури и глинести подлоги, но најдобро би било да се сади на добро дренирана почва
Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Picea Pungens Globosa 40-50cm”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *