Акција!

Juniperus scopulorum “Blue Arrow”

750 ден

  • Моментална висина: 1 – 1,2m
  • Декоративна зимзелена садница, саксиско производство
  • Исправен, тесен, прилично брз раст
  • Густо, издржливо зеленило кое е богато сребрено-сино преку целата година
  • Добар избор за оние кои сакаат градина во медитерански стил, но живеат во премногу студена клима
  • Многу отпорна на суша и толерантна на топлина
  • Расте добро дури и во сиромашни, карпести почви
  • Исклучително лесна за оддржување: нема штетници и болести, нема потреба од отсекување или кастрење
  • По 10 години раст, ќе биде висок 4-5 метри и широк само 60cm; годишна стапка на раст 37-45cm
Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Juniperus scopulorum “Blue Arrow””

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *