Cupressus sempervirens totem -Пирамидален италијански чемпрес

2,500 ден

Неверојатно зимзелено дрво, познато како италијански чемпрес. Тотемот може да порасне до 12 m во висина и само 1 m во ширина.

Оваа тесна, густа форма на четинари го прави идеален во геометриска градина или како носител на групација. Екстремно отпорен вид, сака сончеви живеалишта, добро исцедена почва богата со хумус.

Моментална висина 160/170 15л саксија

Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Cupressus sempervirens totem -Пирамидален италијански чемпрес”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *