Berberis Rosy Rocket 30cm 2L

399 ден

  • Листопадна, исправена грмушка
  • Боја: Розово-бургунди, продлабочена до длабока виолетова
  • Бојата на растението се продлабочува со возраста
  • Листовите се мали, со розово-бели точки
  • Достигнува висина од 120cm
  • Најдобро е да се засади на полно сонце или делумна сенка на добро исцедена влажна почва
  • Издржливост: -21 до -25 степени
  • Многу отпорна на временски услови, не бара оддржување и дополнителни услови и грижа. Не замрзнува.
  • Идеална во комбинација со други украсни грмушки, четинари, лазачи и повеќегодишни растенија
  • Умерено наводнување
Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Berberis Rosy Rocket 30cm 2L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *