Акција!

2 Новогодишни/бошиќни елки (Picea Konika)

(6 рецензии)

850 ден

 • Популарни како новогодишни/божиќни елки
 • Совршено е за краткорочна, трпезариска елка, изгледа шармантно, особено кога е украсено со украси, светла или блесок.
 • Се користат како сезонски украси околу куќата, како мини новогодишни елки во куќата.
 • Изгледаат одлично во садници на тераси
 • Зимзелено дрво во форма на конус.
 • Растението е компактно и од светло зелена боја.
 • Иглите се кратки и добро поставени.
 • Обидете се да го чувате во ладна и светла просторија и да го иселите што е можно побрзо по Божиќ/Нова Година, каде што ќе уживате во остатокот од годината.
 • Зимзелено дрво, со бавен раст, широк конусен, е одличен пример за мала и сончева градина.
 • Во оваа понуда добивате 2 елки во висина од 40см+, во пластични саксии. 

Нема залиха

6 рецензии за 2 Новогодишни/бошиќни елки (Picea Konika)

 1. Slavica Karova

  2 елкички 650ден?

  • Jasmina Admin

   Da dve elki za 650 den

 2. Dina

  Super izgledaat, me interesira dali mozebi imate so pogolema visina do 80-100sm mozebi, i dokolku mi odgovara cenata bi si narachala. Pozdrav

  • Zelena Oaza

   Pocituvana, od ovoj vid nemame povisoki. Vi blagodarime na interesot

 3. Polina

  Pocituvani, dali moze da se presadat vo dvor, posle Boziknite praznici, vo planinska kuka?

  • Zelena Oaza

   Pocituvani, da moze slobodno da se presadat vo dvor. Vi blagodarime.

 4. Vesna

  Posle treba presaduvanje? I kolkavi rastat?

  • Zelena Oaza

   mozete da gi drzite seuste vo saksija… Dokolku gi presadite rastat poleka do 2metri visina

 5. Ana

  Dali elkite odat zaedno so dekoracijata na saksiite? Blagodaran

  • Zelena Oaza

   Da, odat so saksija i masnicka. Vi blagodarime

 6. Marija

  Zdravo, sakam da prasam dali seuste trae ovaa akcija 2 bozikni elki (picea konika) za 650den? Dokolku da, kade treba da se napravi naracka i na koj nacin ja vrsite isporakata?

  • Zelena Oaza

   Da akcijata seuste trae, mozete da naracate klikajki go kopceto “Naracaj” pod opisot ili javete se na 076739234

Додај преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *