Акција!

Џуџеста Citrus fortunela Kumquat

1,200 ден

Преубава декоративна садница!

Ова е џуџест вид на цитрусно овошје со најубавиот вкус кој се јаде сосе кора; нивната големина е како чери домат.

Плодовите созреваат до средина на зима, многу обилно и заедно со зелениот лист е вистинска декоративна садница. Во текот на зимскиот период, садницата мора да биде заштитена т.е. внесена внатре во осветлена просторија.

Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Џуџеста Citrus fortunela Kumquat”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *