Акција!

Систем за наводнување (10m) капка по капка

650 ден

Преку овој систем со насочено наводнување вашите растенија ќе ја добијат потребната количина на вода.

Ефикасен и ефективен начин на наводнување на капка по капка и во вашите градини. Прилагодлив сет кој овозможува наводнување преку 10 метри долго градинарско црево, брз конектор, фитинзи наменети за прицврстување на линијата на капење и 10 шила наменети за поставување во земја.

Сетот содржи: 10m градинарско црево, стеги за прицврстување на цревото, 10 шила, фитинзи, 1 конектор и упатство за употреба.

Материјал: пластика

Заштедува време, заштедува вода, лесен за инсталирање!

Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Систем за наводнување (10m) капка по капка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *