Акција!

Thuja Smaragd 50cm

650 ден900 ден

 • Најквалитетен вид на кониферс/туја
 • Одлична за собно или дворно одгледување
 • Меки листови, не бодат како останатите зимзелени растeнија
 • Зимзелени растенија
 • Саксиско производство (растението може да се сее низ цела година и поотпорна е на сите надворешни околности од растение кое е растено во земја)
 • Аклиматизирано за македонските климатски услови
 • Македонско производство
 • Може да порасне до 4-5 метри во висина
 • Кога ке порасне до 80cm, може да се обликува во различни форми (топки, спирала итн)
 • Во саксијата може да се чува до 3год. потоа да се пресади во поголема саксија
 • Димензии: 50cm+

Опис

Начин на оддржување: 

 • Лето: Заливање 1 на 2 дена
 • Зима: Природно се залива, важно е земјата да биде влажна

Формирање на жива ограда:

 • За зимзелена и густа жива ограда, препорачуваме да се сади на растојание од 50cm.

Саксиско производство:

 • Коренот е подобро развиен за пресадување во поголема саксија или во земја, во сите сезони
 • Растението може да се сее низ целата година (сите годишни времиња).

*Предупредување: Зелената боја природно се менува во текот на зимските месеци. Игличките се меки, имаат цитрусно жолто-зелена боја преку целата година, а преку зима добиваат бронзено-бакарни нијанси, што НЕ значи дека дрвцата се исушени.

Дополнителни информации

Количина

6, 10

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Thuja Smaragd 50cm”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *