Thuja Smaragd 200 cm – Форма СПИРАЛА

4,500 ден

Овој оформен вид Thuja не го доставуваме. Морално е лично преземање!

Добро претпознатливите Thuja Smaragd спирали со убаво дефинирана форма идеални за уредување на Вашиот двор.

  • Моментална висина на садник 200 cm
  • Уникатна декоративна сорта едноставна за одгледување
  • Препорачуваме посадување на добро издренирана влажна почва.
  • Да не е изложена во постојана влага и целосна сенка(може да ја промени бојата)
  • Може да се одгледува во саксии и жардињери и украсување на градини
  • Толерантна е на загаден воздух, суша, дождови.
  • Подеднакво добро се развива на позиции на сонце и полусенка.
  • Да не се посадува со голи корени,препорачуваме со грутка влажна почва и додатно ѓубриво

 

Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Thuja Smaragd 200 cm – Форма СПИРАЛА”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *