Акција!

Juniperus Stricta – Кинеска смрека

600 ден

Juniperus Stricta или добро позната како Кинеска смрека е зимзелено дрво со густа,тесна конусна форма. Иглите се одразуваат со специфична зелено-сивкаста боја.

  • Ароматични игли
  • Моментална висина од 50/70cm
  • Достигнува висина од 1.50 – 3m
  • Ширина од 0.08 – 1m
  • Позиција за засадување:Делумно сончево место
  • За жива ограда се препорачува засадување на растојание од 50cm од садник до садник
  • Издржливост до -20°C
  • Толерантен е на повеќе видови почви
  • Зеленилото може да предизвика блага иритација на многу осетлива кожа

Нема залиха

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Juniperus Stricta – Кинеска смрека”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *