Акција!

Garden Genie – Градинарски ракавици

290 ден

  • Левата ракавица е стандардна, десната со додатоци – 4 канџи
  • Флексибилни, со оригинален и функционален дизајн
  • За копање, садење, израмнување земја без користење дополнителен алат
  • Ги штитат рацете од повреди, убоди, исекотини и пликови
  • Долготрајни и издржливи
  • Материјал: полиестер, полипропилен и латекс

Garden Genie е специјализиран пар градинарски ракавици кои можат да обезбедат заштита, а истовремено вршат задачи на неколку алатки. Ракавиците се направени од издржлив и флексибилен материјал кој го штити корисникот од различни потенцијално штетни фактори како трње, острици или прекумерна изложеност на влага. Garden Genie ракавиците, исто така, се карактеризираат со интегрирани канџи со кои ги добиваат карактеристиките на традиционалните инструменти за градинарство како рачни лопатки и гребла.

Вградените канџи брзо и лесно го ископуваат, садат, рамнат и собираат. Пластичните канџи со висока густина веднаш ги заменуваат рачните алати. Издржливи се и отпорени и ги заштитуваат вашите рацеод повреди и плускавци.

Garden Genie ракавиците едноставно се плакнат под вода, оставајќи ги рацете суви, чисти и заштитени

Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Garden Genie – Градинарски ракавици”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *