Finger lime – кавиар лимон

1,500 ден

Многу ретка сорта на цитрус  (лимон)

Фингер лиме или кавиар лимон – плодот личи на мала краставица полна со мали топчена како кавиар!

Садницата се чува во саксија, надвор од пролет до зима! Зимно време се внесува внатре!

Ограничени количини !

Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Finger lime – кавиар лимон”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие исто така би сакале…