Chamaecyparis lawsoniana columnaris 5l

550 ден

Сhamaecyparis lawsoniana columnaris – Саксиско производство 5 L.

Нај убава врста на па-чепрес, со умерен раст и необична комбинација на плава боја. Спаѓа во четинари од средна висина, со полна фаза на раст достига висина околу 3-5 м и во ширина 60-80 см.  Расте 30-45 см годишно.  Колуминарисот со  преубава боја, е доста толерантен четинар   може да се одгледува долго во саксии или жардињери.

Место за садење –  Одговара сончево место и полусенка.

 

Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Chamaecyparis lawsoniana columnaris 5l”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *