Акција!

Chamaecyparis ‘Ivonne’ – 3L саксиско производство

500 ден

Најпопуларниот градинарски четинар Chamaecyparis ‘Ivonne’. Бујно зелено-жолто засенчено зеленило низ целата година

  • Достигнува висина максимално од 4-8m
  • Ширина од 1 – 1.5m
  • Бара засадување на позиција изложена на сонце или полусенка
  • Препорака: Да се засади во добро издренирана,исцедена почва
  • Толерантен е на повеќе видови почви и климатски услови
  • Повеќегодишен зимзелен четинар
  • Отпорен на болести и паразити
  • Рамни-меки игли со жолто-зелена боја од пролет до лето,менувајќи ја до златна боја во зимските денови
  • Пријатен мирис
  • Природно конусна форма
Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Chamaecyparis ‘Ivonne’ – 3L саксиско производство”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *