Акција!

Acer palmatum Deshojo – 2L

(1 рецензија)

550 ден

Acer palmatum Deshojo – Атрактивен црвен јавор карактеристичен по неговиот црвен лист во пролет.Живописна грмушка во форма на дрво

 • Поднесува засадување и во камени легла.Препорачан е за садење на балкони,градини итн.
 • Во тек на растење достигнува и до 3m височина
 • Расте: 10-20cm годишно
 • Може да се одгледува во саканата форма и големина,подлежно е на скратување и оформување
 • Не поднесува многу ниски температури
 • Засадување:Препорачуваме почва богата со хумус,добро исцедена.Да не биде премногу влажна може да дојде до скапување на коренот.

Доколку ја засадувате во сува и глинеста почва потребно е да додадете песок и вода за да се обезбеди добра дренажа 

 • Цветен период: Мај-Јуни
 • Лесен за огледување не бара посебна грижа

 

Нема залиха

1 рецензија за Acer palmatum Deshojo – 2L

 1. BUBE

  dali imate na zaliha

Додај преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *