Acer Palmatum Deshojo –

1,500 ден

  • Просечна висина на растење: 2-3 m
  • Позиција:  Сонце / Полусенка
  • Вид:  Листопаден вид (повеќегодишен)
  • Начин на одгледување:  Подлежи на кроење, може да се одгледува во саксии или директно во почва
  • Употреба: Одличен вид за мали градини

Листопадно дрво кое во текот на сезоните ја менува бојата на листовите во повеќе нијанси.

Добивате, 24л саксија 100 см

Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Acer Palmatum Deshojo –”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *