Акција!

5пар. Thuja Danica 35-45cm /5L

2,300 ден

 • Најквалитетен вид на кониферс/туја,зимзелен вид
 • Одлична за самостојно садење или жива ограда,може да се сади на балкон
 • Меки листови, не бодат како останатите зимзелени растeнија
 • 3,5 годишна садница
 • Саксиско производство (растението може да се сее низ цела година и поотпорна е на сите надворешни околности од растение кое е растено во земја)
 • Аклиматизирано за македонските климатски услови
 • Македонско производство
 • Живее во просек од 40 год.
 • Волумен на саксијата: 5L
 • Височина на растението: 35-45cm
 • Може да порасне до 1,5 метри во висина
 • Во саксијата може да се чува до 3год. потоа да се пресади во поголема саксија
 • Во оваа понуда добивате 5 садници во 5 литарска пластична саксија
Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “5пар. Thuja Danica 35-45cm /5L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *