Бамбус -Bambus

1,400 ден

Бамбусот е највисоката позната трева и најбрзо растечко растение. Поради брзиот раст и зимзелените лисја и украсните стебла, често се одгледува во градините и се користи како жива ограда.

Добивате 10 л саксија – 160/200

Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Бамбус -Bambus”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *