Leyland Cypress- 3 садници

1,000 ден

Прекрасна садница за формирање густа и фолготрајна жива ограда.  Релативно брзо расте и подноси сува глинеста земја!

Со редовно полевање може и да нарасте и до 1м годишно.

Наша Препорака – за ќива ограда да се сади на 70 см растојание!

Добивате 3 садника високи 100/120 см за 1000 ден

 

Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Leyland Cypress- 3 садници”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *