Акција!

Lemon lime – Лимета (зелен лимон)

900 ден

Садница Лимета или народно речено Зелен лимон  е цитрус кој има зелен плод со овален облик подсеќа на лимон али е помал.  Полн е со витамин Ц и има освежувачки вкус. Сите делови на цитрусот (кора,лист ,плод) имаат важна улога во сите кујни и куктури низ целиот свет!

Садницата Лимета е калемена на сибиркси лимон-  двегодишна  и има висина околу 1 метар.

Препорачуваме / Да се засади во саксија- од рана Пролет до првите мразови се чува надвор, пота мора да се внесе внатре за да не измрзне!

Важно – Садницата ја добивате во расадна вреќа

 

Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Lemon lime – Лимета (зелен лимон)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие исто така би сакале…