Citruss lemon Lunario

750 ден1,500 ден

Лимон Лунарио

Лимон Лунарио се чува во саксија и може да порасне до 3м. Има бујна крошна,листовите се по крупни. Плодовите ,можат да бидат овални и округли ,жолта боја полна со сок.  Плодовите на лимун општо знаеме дека се здрава прехрабена цитрусна овошка.

Одберете доле во полето садник кој ви одговара

  • имаме 160 см садник во 24л саксија
  • 100 см садник во расадна најлонска вреќа

 

Дополнителни информации

Големина

160см, 100 cm

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Citruss lemon Lunario”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *