Aгро-текстилен заштитен ракав

180 ден2,200 ден

Aгро-текстилен заштитен ракав e пригоден начин за заштита на единечните растенија, погоден е за растенија од различни големини. Обезбедени се со лента за да се овозможи фиксирање на капакот откако ќе се навлече на нив.
Заштитниот ракав дава можност да се прилагоди на големината на растението.
Достапни се во широчина од  80 и 100 см.
50 г- доста добра дебелина што значи дека немора дупло да се обвиткува- еден слој е доволен!
Предности:
– ЗАШТИТА ОД ВЕТЕР
– ЗАШТИТА ОД МРАЗ
– ЗАШТИТА ОД ЗАДОЦНЕТ СНЕГ
Одат по должина метар
80 см ширина –  1 м должина  – 180 ден
100 см ширина  –  1 м – должина 220 ден
Може да се нарача повеќе метри дожина.
Одберете ширина и  должина во полето ⬇️⬇️⬇️

Дополнителни информации

Ширина

80 СМ, 100 СМ

Должина

1м, 2m, 3m, 4m, 5m, 6m, 7m, 8m, 9m, 10m

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Aгро-текстилен заштитен ракав”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие исто така би сакале…