Акција!

Thuja Smaragd 30cm – 10 парчиња

(2 рецензии)

1,250 ден

Во оваа понуда добивате 10 растенија!

 • Најквалитетен вид на кониферс/туја
 • Одлична за собно или дворно одгледување
 • Меки листови, не бодат како останатите зимзелени растeнија
 • Зимзелени растенија
 • Саксиско производство (растението може да се сее низ цела година и поотпорна е на сите надворешни околности од растение кое е растено во земја)
 • Аклиматизирано за македонските климатски услови
 • Македонско производство
 • Може да порасне до 4-5 метри во висина
 • Кога ке порасне до 80cm, може да се обликува во различни форми (топки, спирала итн)
 • Во саксијата може да се чува до 3год. потоа да се пресади во поголема саксија
 • Димензии: 30cm

Нема залиха

2 рецензии за Thuja Smaragd 30cm – 10 парчиња

 1. Dafi

  Moze.li direktno vo dvor.da se sadi ili ne e pozelno

  • Zelena Oaza

   Da mozete vednas da gi presadite.

 2. Petar

  Dali treba da se sadat na odredeno rastojanie i dali moze postojano da se odrzuvaat na visina od 40-50cm?

  • Jasmina Admin

   Thuja smarag se sadi na rastojanie od 80cm do 1m ,ne e pozelno da se sisa vrvot poradi piramindalniot izgled na smata sadnica! ke go izgubi ubaviot izgled na vrvot,sekogas ima edna visoka granka so dominira kako vrv i zatoa izgledaat kako piramida! sepak toa e vkus i zelba na kupuvacot!

Додај преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *