Акција!

Thuja Smaragd 140cm – 15L

(1 рецензија)

1,100 ден

Не е овозможена испорака за овој вид. Морално е лично преземање

Thuja occidentalis Smaragd (Root ball)  – Претставува одличен избор на зимзелен вид за жива ограда поради густиот раст, големата издржливост и ниските барања, како и високата отпорност на ветер.

 • Целосно отпорно на ниски температури
 • Погодно за садење на растојание или оформување жива ограда
 • Толерира широк спектар на почви, успева во секоја добро дренирана почва
 • Се препорачува засадување на места на полно сонце, иако толерира и делумна сенка.
 • Максимална висина која ја достигнува е од 4-6 m и ширина 1-1,8 m.
 • Годишно прираснува околу 15-20 cm.
 • Кроењето се препорачува да се изврши напролет, пред да започне новиот раст.
 • Меѓусебното растојание помеѓу садниците се препорачува да биде 60-90 cm.
 • Смарагдно зелената боја која ја задржува преку целата година
 • Минималната потреба од нега
 • Тесно-пирамидална форма со правилен распоред на гранчињата
Количина:

1 рецензија за Thuja Smaragd 140cm – 15L

 1. Angel Pavlov

  Ova e prasanje dali kako sto razbrav i poracav Tuja Smaragd e cenata od 1100 den so visina od 140 cm? Ako li ne e taka da ja ispravam narackata? Pozz

  • Zelena Oaza

   Da 140cm golemina naracavte taa ke vi ja ispratime. Vi blagodarime

Add a review

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *