Акција!

Juniperus chinensis “Stricta” 30cm – 3 за 700ден.!

700 ден

Во ова понуда добивате 3 садници за 700ден.!

  • Вертикална, густа форма со сино-зелени четинари кои ја задржуваат бојата во текот на целата година
  • Садници кои сакаат многу сонце
  • Толерантни дури и за глинените почви
  • Добрата дренажа е неопходна бидејќи не толерира заситени и влажни почви
  • Малку киселите почви се најпогодни за нив, но ќе бидат толерантни и на неутрални и на основни
  • Висината што ја достигнува е 3,7-6,1m, а ширината 0,9-1,2m
  • Многу е благодарен за одгледување, па затоа се засадува се почесто како жива ограда
  • Неговата висина може да се контролира со кастрење
  • Декоративна кога се сади поединечно или во парови како висок масив пред пониските растенија со контрастни бои

Нема залиха

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Juniperus chinensis “Stricta” 30cm – 3 за 700ден.!”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *