Акција!

Каталпа – Catalpa Bignoides Nana, Katalpa 200cm

2,400 ден

Висина 180-200 см – Стебло 10-15см

  • Елипсовидна или топчеста форма
  • Исклучително привлечно дрво со лисја во впечатлива светло зелена боја
  • Најмногу им одговара сонце, лесна е за одгледување и одговара за речиси секаков тип на земја, се додека е полувлажна или влажна
  • Отпорна на ниски теператури и мраз
  • Погодна е и за мали дворови како украсно стебло

Нема залиха

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Каталпа – Catalpa Bignoides Nana, Katalpa 200cm”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *