Акција!

Berberis Tiny Gold

750 ден 450 ден

  • Џуџеста грмушка
  • Достигнува висина од 40cm
  • Многу е декоративен поради малите листови и златната боја
  • Се сади на растојание од 50cm
  • Убаво се комбинира со другите видови ниски грмушки
  • Одлична за одгледување во мали градини или жардињери
  • Од неа можете да направите ниска жива ограда
  • Издржливост: до -30 степени
  • Сака сонце или делумна сенка
Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Be the first to review “Berberis Tiny Gold”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *