Акција!

Berberis Orange Rocket

800 ден 450 ден

  • Листопадна грмушка
  • Живописни и променливи бои
  • Ја менува бојата на интензивно црвена наесен
  • Достигнува висина од 70-90cm
  • Погодно за сончеви позиции
  • Од неа можете да направите рабници или ниска жива ограда
  • Идеална во комбинација со други украсни грмушки, четинари, лазачи и повеќегодишни растенија
  • Лесно се одгледува
  • Издржливост: до -30 степени
Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Be the first to review “Berberis Orange Rocket”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *