Акција!

4 Соларни светилки за двор

650 ден

4 LED Соларни светилки за дворно осветлување

 • Моќност: 5W секоја од нив
 • Боја: бело LED светло / 6500K
 • Соларен панел: 2V/ 60mA
 • Вградена батерија која се полни: 1.2V/ 600mAh
 • Димензии: 12 x 12 x 42cm
 • 6 лумени
 • Автоматско вклучување и исклучување со помош на сензорот за светлина
 • Практично решение за уредување на дворот, идеални за осветлување на градина, патека, приод…
 • Не користат електрична енергија, не се потребни батерии – се напојуваат со помош на соларна енергија (сончева светлина)
 • Поставете ги на место кое е изложено на сонце со вградениот соларен панел свртен нагоре – преку ден се полнат, а навечер автоматски се вклучуваат
 • Време за полнење: 6-8h, за 8-10h непрестано осветлување
Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Be the first to review “4 Соларни светилки за двор”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *